• Rákóczi Szövetség iskolakezdési ösztöndíjának átadása

• A Rákóczi Szövetség beiratkozási programjának ösztöndíjátadó rendezvényére került sor az iskolánkban november 7-én. A nemes kezdeményezés mögött komoly anyaországi összefogás áll, önkormányzatok, civil társulások, közéleti személyiségek, alapítványok és vállalkozók együttműködése. A beiratkozási program 2004 óta zajlik annak érekében, hogy minél több külhoni magyar család vállalja gyermeke magyar tannyelvű iskolába íratását, elősegítve ezzel a magyar közösségek megmaradását is. A Rákóczi Szövetséget Sullivan Ferenc, szervezeti és magyar iskolaválasztási programokért felelős munkatárs és Bálinger Péter képviselte, akik ismertették a Beiratkozási Program lényegét. Az ünnepélyen részt vett Ibolya Olivér, a Dunaszerdahely és Vidéke Célalap elnöke. Kis elsőseink és Bernáth Zsófi nagyon szép műsorral kedveskedtek a vendégeknek.

• Tökfaragó délután

• Új fényképek a Tökfaragó délután albumban

A családi délutánon a szülők a gyerekekkel együtt közösen készítették a mosolygós, morcos tökfigurákat. A késő délutánig tarto´ mulatsa´g finom falatokkal - sült tök kóstolásával zárult. A szülők és a gyerekek nagyon jól érezték magukat a programon. Az együtt töltött idő mindannyiuk számára felejthetetlen élményt adott.

• Kultúra nyomában

• Új fényképek a Kultúra nyomában albumban

Iskolánk felső tagozatos tanulói november 5- én a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban az Apolló Színház előadásában megtekintették Karinthy Frigyes Tanár úr kérem című művének feldolgozását. A humoros és szórakoztató előadás után megnézték a két világháborúban elesett dunaszerdahelyi katonák tiszteletére emelt emlékművet, amelyet november 2-án ünnepélyes keretek között lepleztek le a vasútállomással szembeni parkban. Lebó Ferenc szobrászművész alkotása a 224 magyar honvéd áldozatnak állít emléket.

• Szülők Akadémiája

• Új fényképek a Szülők Akadémiája albumban

Szülői értekezlet keretén belül a Szülők Akadémiája ez évi bevezetőjeként MUDr. Busnyák Norbert fogorvos /iskolánk volt diákja/ tartott előadást „Helyes fogápolás a gyermekkorban“ címmel.

• Móriczban járt a Kincsesláda Bábszínház

• Iskolánk alsó tagozatos tanulóihoz és az óvodásokhoz látogatott el a Kincsesláda Bábszínház. Vajon mit rejtett a kincsesláda? „ A tücsök és a hangya“, „Róka és a szőlő“ és „A kiskakas gyémánt félkrajcárja“ című mesék bújtak elő a kincsesládából. A bábművész a meséket saját készítésű kesztyűbábokkal adta elő ismert gyermekdalokkal és sok humorral megtűzdelve. Kicsik és nagyok együtt énekelve vettek részt a mese eseményeiben.

• Fonendoszkóp Színpad iskolánkban

• Új fényképek a Fonendoszkóp Színpad iskolánkban albumban

A Fonendoszkóp Színpad egy olyan prevenciós és egészségnevelő módszer, mely célzottan a 8-12 éves korosztály sajátságaihoz illeszkedik. Játékos keretek között igyekszik megismertetni a gyógyító tevékenységet a gyermekekkel. Orvostanhallgatók segítségével játszanak el a tanulók egy orvosi rendelést, ahol a gyerekek plüss játékát meggyógyítva, önmaguk győződhetnek meg arról, hogy ami az orvosnál történik korántsem olyan rémisztő, mint amekkora félelem övezi. A foglalkozásokon tanulóink játékos program keretében megtanulhatták az orvosi vizsgálat menetét, eszközeit, megismerkedhettek az orvosi környezettel.

• Kultúrával az akadályok ellen

• Új fényképek a Kultúrával az akadályok ellen albumban

A másság elfogadása, az akadálymentes élet, illetve bepillantás az egészségkárosodottak életébe volt a központi gondolata az idén ismét megszervezett akadálymentes napnak október 19-én. Legnagyobb érdeklődés a színházi bemutatókat kísérte – a Mentálisan Sérülteket Segítők Társulásának előadásán A kis herceg vonzásában címűt nézték meg tanulóink, majd a Tánc az életem kerekesszékes táncversenyt tapsolták végig.

• Teddy Maci Kórház

• Új fényképek a Teddy Maci Kórház albumban

A Teddy Maci Kórház látogatott el ovisainkhoz és a kis elsősökhöz. Ez egy olyan program, amely játékos keretek között igyekszik megismertetni a gyógyító tevékenységet a gyermekekkel. Orvostanhallgatók segítségével játszottak el egy orvosi rendelést, ahol a gyerekek plüss játékát meggyógyítva, önmaguk győződhetnek meg arról, hogy ami az orvosnál történik korántsem olyan rémisztő, mint amekkora félelem övezi. Cél: • a fehér köpenytől és az ártalmatlan orvosi eszközöktől való félelem feloldása, enyhítése • bizalom kiépítése a gyermek és az orvos között • az orvoslás jótékony hatásának tudatosítása • a felelősségre nevelés a mackó gondozáson, gyógyításon keresztül • az orvostudomány iránt fogékony gyermekek érdeklődésének megőrzése, kedvcsinálás • egészségre nevelés és prevenció, a veszélyes élethelyzetek elkerülésére