• A gyermek óvodai beíratásának feltételei a 2023/2024-es tanévre

A Diósförgepatony-i Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda igazgatósága értesíti a Tisztelt Szülőket, hogy a gyermekek óvodába való beíratása a 2023/2024-es tanévre 2023. május 1-től  2023. május 31-ig tart a gyermek személyes jelenléte nélkül.

Az óvodába általában a háromtól hatéves korú gyermekek járhatnak. Amennyiben az óvoda kapacitása engedi, és biztosítottak a feltételek, az óvodalátogatásra felvehetők a 2 éves kort betöltött gyermekek is. A 2023. augusztus 31-ig  az 5. életévüket betöltött gyermekeknek kötelező az óvodalátogatás.

Az óvodába való felvétel a gyermek  törvényes képviselője által benyújtott kérvény alapján történik, melyet megtalálnak a következő linken.

Amennyiben az elektronikus jelentkezési lap kitöltése nem megoldható, a beíratáshoz szükséges adatlapok  átvehetők az óvodában.  Szívesen állunk a kedves szülők rendelkezésére  május 5-én (pénteken) 9:00 órától 12:00 óráig  és május 12-én (pénteken) 10:00 órától 14:00 óráig. A jelentkezési lap akkor érvényes, ha a gyermek mindkét törvényes képviselője aláírta.

A beadott kérvényhez csatolni kell az egészségügyi  igazolást is.

A különleges bánásmódot igénylő gyermek felvételekor  szükséges az egészségügyi igazolás, valamint az illetékes nevelési tanácsadó és prevenciós intézmény nyilatkozata is.

A gyermek óvodába való felvételéről az intézmény igazgatója dönt.

A felvételről (illetve a gyermek felvételét elutasító) írásos határozatot a gyermek törvényes képviselője legkésőbb 2023.  június 30 – ig kapja meg.

A felvételnél előnyben részesülnek: azok a gyermekek, akik számára az óvodalátogatás kötelező ( akik 2023. augusztus 31-ig betöltik az 5. életévüket), ill. akik halasztást kaptak a kötelező iskolalátogatás megkezdéséről.

MINDEN KEDVES SZÜLŐT ÉS LEENDŐ KISÓVODÁST SZERETETTEL VÁRUNK!

Prijímanie na predprimárne vzdelávanie

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ  Móricza Zsigmonda s VJM v Orechovej Potôni oznamuje váženým rodičom, že termín zápisu detí do materskej školy na školský rok 2023/2024 je od 1. mája 2023 do 31. mája 2023, ktorý sa uskutoční bez osobnej prítomnosti detí.

Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijíma dieťa od troch rokov jeho veku. Deti po dovŕšení dvoch rokov veku môžu byť prijaté, ak to dovoľujú podmienky a kapacita materskej školy.

Do materskej školy sa prijímajú deti na základe písomnej žiadosti rodiča/zákonného zástupcu dieťaťa, ktorú nájdete na tomto linku

Ak  technické podmienky neumožňujú vyplniť elektronickú prihlášku, prihlášku  si môžete vyzdvihnúť v materskej škole.  Vyplnené a podpísané žiadosti obidvoma zákonnými zástupcami  s potvrdením pediatra o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa môžete priniesť osobne do materskej školy.  Sme k dispozícii našim rodičom  5. mája ( v piatok) od 9:00 a do 12:00 hodiny a  a 12. mája ( v piatok) od 10:00 do 14:00 hodiny.

Ak pôjde o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, bude sa vyžadovať potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa  a vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

O prijatí dieťaťa do materskej školy rozhoduje riaditeľ zariadenia.

Rozhodnutie o prijatí dostanú zákonní zástupcovia do 30. júna daného  školského roka.

Prednostne sa prijímajú deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku, deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou, lebo pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31. augusta 2023 je predprimárne vzdelávanie povinné.

VŠETKÝCH MILÝCH RODIČOV A BUDÚCICH ŠKOLKÁROV SRDEČNE OČAKÁVAME!

Príloha_1-2.docx