Tájékoztató

Tisztelt Szülők! Kedves Iskolabarátok!

A törvény lehetővé teszi, hogy adójuk 2 %-át ismét felajánlják a Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda mellett működő szülői szövetségnek. Ezért azzal a szándékkal szólítjuk meg Önöket, hogy használják ki ezt a kínálkozó lehetőséget a Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvodát látogató gyermekek javára, hogy szebbé tehessük környezetünket és színvonalasabbá az itt folyó oktatást és nevelést.

A szülőkön kívül szívesen fogadjuk családtagok, rokonok, jószándékú ismerősök, munkatársak felajánlását is.

Az így megszerzett pénzt intézményünk felszerelésének és berendezésének modernizálására, iskolán kívüli programok szervezésére szándékozunk felhasználni.

Engedjék meg, hogy egyben hálás köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik az elmúlt időszakban ily módon is intézményünk támogatói voltak.

Hogyan tudom adóm 2%-át a Móricz Zsigmond Alapiskolának és Óvodának adni?

MUNKAVÁLLALÓK, AKIKNEK A MUNKÁLTATÓ KÉSZÍTI AZ ÉVES ADÓELSZÁMOLÁST

A következő nyomtatványokra van szükség:

Igazolás a befizetett adóról /Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Ezt a munkáltató adja az alkalmazottnak az adóbevallás elkészítése után.

Nyilatkozat az adóhivatal részére /Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO

Ezt ki kell tölteni, és leadni. Link: link

Ha a nyomtatványok kitöltése bonyolultnak tűnik, forduljanak hozzánk bizalommal! Szívesen segítünk!

TERMÉSZETES SZEMÉLYEK, AKIK ADÓBEVALLÁST ADNAK LE

A jövedelemadó 2%-ának adományozását az adóbevallásukban kell feltüntetni.

Az adóbevallás leadási határideje 2024. március 31.

A Becsületbeli nyilatkozat kitöltése ebben az esetben is szükséges.

A kedvezményezett intézmény adatai:

Név: ZMRŠ pri ZŠ s MŠ Zsigmonda Móricza s VJM

Székhelye: Hlavná 193. Orechová Potôň 930 02

Statisztikai szám (IČO): 356263560360

Jogi forma: “Občianske združenie”

Előre is köszönjük, hogy élnek a lehetőséggel!

Mgr. Fekete Anikó Mgr. Varga Norbert

az intézmény igazgatója     a SZSZ elnöke

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
    1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
    5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
      Obchodné meno alebo názov: ZMRŠ pri ZŠ s MŠ Zsigmonda Móricza s VJM Orechová Potôň
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 356263560360
    6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Podávate si daňové priznanie sami?
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 356263560360
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Postup pre právnické osoby
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 356263560360
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.