• Nyelvek Európai Napja a Móriczban

• A Nyelvek Európai Napját 2001 óta, minden évben szeptember 26-án ünnepeljük. Ennek a kezdeményezésnek 3 fontos célja van: tudatosítani az emberekben, milyen változatos az Európában beszélt nyelvek palettája, ápolni a nyelvi és kulturális sokszínűséget, ösztönözni az iskolai és iskolán kívüli nyelvtanulást életkortól függetlenül.

Az idegennyelv-tanulást iskolánkban is kiemelkedően fontosnak tartjuk. A Nyelvek Európai Napja alkalmából felső tagozatos diákjaink prezentációkat készítettek, melyekben bemutatták egy-egy európai ország jellegzetességeit, megszólaltak a választott ország nyelvén, párbeszédet folytattak, rajzos projekteket, díszleteket alkottak, illetve az adott országra jellemző ételeket, édességeket készítettek, teát főztek. A finomságokat a prezentációk után közösen elfogyasztották.

Tanulóink prezentációi éppoly színesek és sokfélék lettek, mint amilyenek maguk az európai nyelvek is. Bízunk benne, hogy projektnapunk ösztönzően hat tanulóinkra, kedvet csinál egy-egy új nyelv elsajátításához.

• Állatok világnapja

•

Az állatok világnapja az állatok védelmére és az élővilág sokszínűségének fontosságára hívja fel a figyelmet. Célja, hogy az ember-állat barátságot megerősítse, és felhívja a figyelmet az együttélés fontosságára. Ezekkel a gondolatokkal azonosulva iskolánk felső tagozatos tanulói ragadtak színes ceruzát.  Diákjaink Vajas Bernadetta tanító néni vezetésével rajztudásukon kívül földrajz - és biológiaismereteiket felhasználva készítették el a kontinensek állatvilágát bemutató faliújságokat.

• „Iskolai gyümölcs”

• Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy iskolánk a 2024/25-ös tanévben ismét részt vesz az Iskolai gyümölcs programban. Azok a gyerekek, akik járnak ebédre, ingyen kapnak gyümölcsöt a program keretén belül!