Az idei tökfesztiválon a vidám tökfejek mellett madáretető és papírsárkány készítésére is sor került. A kreatív anyukák és apukák közösen készítették gyermekeikkel a hasznos madáretetőket és a vidám sárkányokat. Az óvoda mindkét csoportja létrehozott valami szépet ezen a délutánon, majd a szülők és gyerekek közös körútra indultak a tágas oviudvaron, hogy egymás alkotásait is megcsodálják.
Tökfesztivál az óvodában
Lánglovagok látogattak el iskolánkba
Az ember – és természetvédelem keretén belül intézményünkbe látogattak a diósförgepatonyi és kisfaludi önkéntes tűzoltók képviselői. A tűzoltóautót érdeklődve vették körül kicsik és nagyok egyaránt. A rövid ismerkedést követően bátor diákjaink először poroltó készülékkel, majd vízzel oltották a „szalmatüzet“. Köszönjük községünk polgármesterének, hogy tűzvédelmi ismereteiket tanulóink a gyakorlatban is kipróbálhatták. Ezen a délelőttön nem volt kérdéses: mindenki tűzoltó akart lenni.
Állati mókák
Szerdán, október 4-én hagyományszerűen foglalkoztunk az állatok életével,lakhelyükkel,az állatok világnapja alkalmából.A Katica csoport gyermekei érkezés után állatos gyermekkönyveket nézegettek. Beszélgetés során megismerték és megnevezték a vízi-, házi-, erdei- és vadon élő állatokat és azok életkörülményeit. Átismételtük az állatokról tanult verseket,mondókákat. Eljátszottuk a Sün Balázs című mesét, majd a Mókusgyűjtögető, Rókafogó, Alszik a medve mozgásos játékokkal folytattuk a szabadban. A gyerekek örültek a közös játéknak és jól érezték magukat.
Kegyelettel emlékeztünk
A magyar kormány 2001-ben nyilvánította a magyar nemzet gyásznapjává október 6-át. 1849-ben ezen a napon végezték ki Aradon a magyar szabadságharc tizenhárom honvédtábornokát, Pesten pedig Batthyány Lajos grófot, az első magyar felelős kormány miniszterelnökét. Ezen a napon mi is kegyelettel és tisztelettel emlékeztünk a hősökre, akik életüket áldozták a nemzet függetlenségéért vívott harcban. Az a hősies katonai teljesítmény, amelyet a magyarság akkor felmutatott, olyan rokonszenvet váltott ki Európa-, sőt Amerika-szerte, amely a nemzet reményeit táplálta, hogy egy kedvező fordulat alkalmával, egyszer véglegesen kivívhatja a függetlenségét.
Arany Jánosra emlékeztünk
A 2017-es év Arany János emlékév. Születésének 200. évfordulója alkalmából mi is ünnepi műsorral tisztelegtünk a magyar nyelv és verselés legnagyobb mestere, irodalmunk legismertebb epikus költője előtt. Tanulóinknak élményt nyújtott felidézni Arany Jánost, az „aranyok Aranyát”. A megemlékezés egyben visszatekintést nyújtott a kor történelmére a hűség és becsület tükrében, mely utat mutat számunkra, és valódi aranyként fénylik az eltelt kétszáz év távlatából.
Süni járt óvodánk udvarán
"A kis süni nagyon fázott, mondták, vegyen nagykabátot. "Bizony-bizony jó is volna, hátam tüskét nem hordozna. Felvehetném nagy hidegbe`, dédelgetne, melengetne, de a tüském, az a fránya, mennyi lyukat szúrna rája. Hová menjek, mit csináljak, hogy ily nagyon most ne fázzak? Tüzet gyújtsak, azt sem tudok, gyorsan az erdőbe futok. Hempergőzöm puha lombban, s megbújok egy faodúban. Így lesz ruhám meleg nagyon, falevélből dunnahalom. Télen majd egy nagyot alszom, s ha meleg jön a tavaszon, elég lesz a töviskabát, újra meleg lesz a világ."
Az iskoláról
Az iskola történelme
Egy kis történelem...
Dióspatony község a Duna Menti-síkságon, Csallóköz szívében található. Szlovákia délnyugati részén, a Nagyszombati kerületben, azon belül is a Dunaszerdahelyi járásban, Dunaszerdahely járási székhelyű várostól nyugatra, 8 km-re. Nagyabony, Szentmihályfa, Kisfalud és Patonyrét településekkel határos. A község ezen a néven 1808-ban jött létre Dióspatony és Förgepatony községek egyesülésével. A legrégebbi írásos emlék 1246-ból származik. A községben van óvoda, alapiskola, római katolikus és református templom, művelődési központ, nyugdíjas klub, játszótér, sportpálya, élelmiszerüzletek és vendéglátóipari egységek.
Iskolánk 1960. szeptember 1-jén nyitotta meg kapuit 355 tanulóval. Helyet adott a kisfaludi, nagyabonyi, kolóniai és réti tanulóknak is. Ezt a szerepét a jelenben is betölti. 1978. szeptemberében átadták az új tornatermet, 1989-ben pedig új épületrésszel bővült az intézmény. Megoldódott a kétváltásos tanítás, a tanulók új könyvtárat, napköziotthont és éttermet kaptak. 2002-ben az iskola fenntartója a község lett. A tanulók kezdeti létszáma az általánosan érvényes születési arányokkal megfelelően folyamatosan csökken.
És a jelen...
Jelenleg iskolánknak 160 tanulója van.. Az alsó tagozatot 67 tanuló, a felső tagozatot 93 tanuló látogatja. Tanulóinkat 18 pedagógus, 2 nevelőnő, 4 pedagógiai asszisztens oktatja, neveli. Az oktatás 9 osztályban folyik, délután pedig 3 jól felszerelt napközis teremben működik az iskolai klub 61 tanulóval. A napközis foglalkozás hozzásegíti tanulóinkat a szabadidő helyes eltöltéséhez, valamint a tanítási órákra való felkészüléshez.
Alma materünkben az osztálytermeken kívül jól felszerelt pedagógus - és diákkönyvtár, 2 kitűnően felszerelt számítástechnikai szaktanterem, nyelvi terem és zeneterem található. Az iskola melletti tornateremben és sportpályán renszeresen megrendezésre kerül a minifutball és a kidobós járási fordulója. Akadálymentesítettük a szociális helyiséget az esetleges mozgássérült tanulóink számára. Célunk az egészséges élet – és munkakörnyezet kialakítása, ahol a tanuló és pedagógus jól érzi magát. Iskolánkat integrált tanulók is látogatják, akikkel pedagógusaink személyre szabottan foglalkoznak.
Fő feladatunk, hogy tanulóinknak igazi otthont teremtsünk iskolánkban, ahol a pedagógusok nagy-nagy türelemmel, szeretettel, kellő alázattal és gondos odafigyeléssel foglalkoznak velük. Mindent megteszünk azért, hogy jó feltéleket biztosítsunk diákjainknak, hogy szeressenek iskolába járni. Iskolánkban nagyon sok tehetséges gyermek van. A mi feladatunk felismerni a bennük rejlő tehetséget, és segíteni sokoldalú fejlődésüket. Vizuális kultúrájukat, esztétikai érzéküket, szépérzéküket különféle foglalkozásokkal fejlesztjük. Iskolánkból nem hiányoznak a különféle szakkörök, melyek a családi életre, alkotókészség fejlesztésére nevelnek. Pedagógusaink szlovák és angol társalgási kört vezetnek. A matematikusok köre a logikus gondolkodást segíti elő. Iskolánk falait díszítő munkák és rajzok az ügyes kezek körét dicsérik. A gyerekek kreativitásáról tanúskodnak a bábkör alkotásai. Fontosnak tartjuk a test egészségét is, melyet tanulóink a mozgásgyakorlatok keretén belül erősítenek. Fontosnak tartjuk a test egészségét, melyet tanulóink a mozgásgyakorlatok keretén belül erősítenek, így a részben felújított és esztétikusan kialakított tornatermünkben számtalan lehetőséget biztosítunk a mozgásra (minőségi labdák, gimnasztikai eszközök, futball – és atlétikai felszerelések, trambulin – csak néhány példa a bővülő sporteszközeink tárházából).
A számítástechnika iránt érdeklődők a modernul felszerelt számítástechnika szaktantermekben fejleszthetik tudásukat. Fokokatosan teremtettük meg az anyagi és személyi feltételeit a korszerű informatikaképzésnek. Mára jól felszerelt gépterem /40 számítógép/, korlátlan Internet kapcsolat, a szaktanteremben elhelyezett digitális fényképezőgépek, digitális videó kamerák, hordozható számítógépek, kivetítők, interaktív táblák jellemzik iskolánkat. Iskolánk pedagógiai programja kiemelt célként határozza meg a számítástechnika oktatását. Ennek eredményeképpen diákjaink az alsó tagozat végére jártasságot szereznek egyszerű programok kezelésében, otthonosan mozognak a számítógép által mutatott környezetben. Ez jó alapot biztosít a felső tagozatban folytatott informatikaoktatáshoz.
Büszkék vagyunk iskolánk énekkarára, amely rendszeres fellépésekkel gazdagítja az iskola és község kulturális életét. Az irodalmi szakkörön tanulóink megismerkednek a magyar – és világirodalom gyöngyszemeivel. A természettudományok iránt érdeklődők aktívan bekapcsolódnak a földrajz ill. természetrajzi szakkörök tevékenységébe. Iskolánkban a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola kihelyezett osztálya működik, amely lehetőséget nyújt a zene iránt érdeklődőknek. Megőrizve a néphagyományokat, a tánc iránt érdeklődő tanulóink a Diócska néptáncegyüttesben ismerkedhetnek különböző tájegységek tánckultúrájával. Szakköri tevékenységünk változatos, ahol minden tanuló megtalálhatja a számára megfelelőt.
Diákjaink kölönféle versenyeken elért sikerei örömmel töltenek el bennünket. Aktív résztvevői vagyunk a tantárgyi versenyeknek, szavalóversenyeknek, rajz – és sportversenyeknek, amelyeken számos kitűnő helyezést értünk el. Az iskola pedagógusai számára fontos a tehetséggondozás, ahol mindenkit képességei szerint foglalkoztatnak. Már több alkalommal megjelentek a tanulóink írásai és rajzai az Új Szó, Tábortűz és a Tücsök c. lapok hasábjain.
Igyekszünk jó kapcsolatot tartani a szülőkkel. Iskolánk életével a szülők különféle rendezvényeinken /sportversenyek, karácsonyváró, álarcosbál, anyák napja, gyermeknap, nyári kézművestábor, stb./ szembesülhetnek. Mivel tudjuk, hogy a szülők sokoldalú tájékoztatást várnak el tőlünk, ezért lehetőséget biztosítunk az egész iskolai év folyamán fogadóórák és szülői értekezletek lebonyolítására.
Iskolánk pedagógusai a tanításon és az iskolai körökön kívül tanulmányi kirándulásokat, exkurziókat, úszó – és sítanfolyamokat szerveznek. Tanulóink rendszeresen részt vesznek kulturális rendezvényeken, kiállításokon, előadásokon, rendhagyó irodalom – és zeneórákon.
Pedagógusaink nyitottak a továbbképzésekre, és az ott megszerzett tudást kamatoztatják az oktató – nevelő munkában.
Szorosan együttműködünk a helyi önkormányzattal, szülői szövetséggel, iskolatanáccsal, pedagógiai – pszichológiai tanácsadóval, szabadidőközponttal, egyházakkal, , tömegszervezetekkel és a környező óvodákkal és iskolákkal.
Iskolánk minden pedagógusa tisztában van azzal, hogy a szülők, akik ránk bízzák gyermekeiket, minőségi oktatást várnak el tőlünk, és ezt várjuk el önmagunktól is. Célunk nemcsak a tehetséggondozás, hanem a gyengébb tanulók felzárkoztatása is.
Olyan iskolát építünk 1960 óta, amelynek küldetése a közösségéhez tartozni, ahol hiszünk az emberi értékben, az élet szépségében és a jóban.História školy a jej súčasné podmienky
Obec s názvom Orechová Potôň sa nachádza v srdci Žitného Ostrova na Podunajskej nížine. Nachádza sa v južnej časti Slovenska, v Trnavskom kraji 8 km západne od okresného mesta Dunajská Streda. Hraničí s nasledovnými obcami: Veľké Blahovo, Michal na Ostrove, Vieska a Potônske Lúky. Najstaršia písomná pamiatka pochádza z roku 1246. V obci nájdeme materskú školu, základnú školu, rímsko-katolícky a reformovaný kostol, kultúrne centrum, klub dôchodcov, športové ihrisko.
Naša základná škola otvorila svoje brány 1.septembra 1960 a začala fungovať s 355 žiakmi. Poskytla miesto školopovinným deťom z obcí: Vieska, Michal na Ostrove, Kolónia a Orechová Potôň- Lúky. Spomínanú úlohu plní aj v súčasnosti. V septembri 1978 odovzdali novú telocvičňu a v roku 1989 sa škola rozšírila o novú budovu. Úspešne sa vyriešilo dvojzmenné vyučovanie, žiaci dostali novú knižnicu, školský klub a novú školskú jedáleň. V roku 2002 sa stala obec zriaďovateľom základnej školy.
Základná škola s materskou školou s VJM je úplná základná škola s právnou subjektivitou, s jedenástimi triedami a deviatimi postupnými ročníkmi. Súčasťou školy je materská škola, školský klub a školská jedáleň. Škola má veľmi dobrú polohu. Nachádza sa uprostred obce. Areál školy zahŕňa veľký školský dvor s asfaltovými a trávnatými plochami a ihrisko s umelým trávnikom. Okolo školy je pekne upravený park. Cez veľkú a obedňajšiu prestávku deti sa môžu prechádzať na školskom dvore. Školu navštevuje 160 žiakov, v ročníkoch 1.-4. máme 67 žiakov, v ročníkoch 5.-9. 93 žiakov. Školu navštevujú žiaci zväčša zo sociálne stabilného prostredia. Materská škola poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť deťom od 2 do 6 rokov a k svojej činnosti využíva poschodovú budovu s triedami, herňami a spálňami. K budove patrí aj veľké ihrisko pre deti. Navštevuje ju 48 detí.
Okrem žiakov z Orechovej Potône tvoria výraznú časť dochádzajúci žiaci z okolitých obcí, z Viesky, Vydrán, Michala na Ostrove, Hornej Potône, Veľkého Blahova a Dunajskej Stredy. Školu navštevuje 11 žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Sú integrovaní v bežných triedach a venujeme im individuálnu starostlivosť. Títo žiaci sa veľmi dobre zapájajú do činnosti triedy, spolužiaci sú voči nim tolerantní a nápomocní. Žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami študujú podľa individuálneho časovo-tematického plánu a pomáha im asistent učiteľa, ktorý rešpektuje ich špecifické potreby. Učivo je prispôsobené ich schopnostiam.
V základnej škole pracuje veľmi vyrovnaný profesionálne zdatný tím pedagógov. Väčšina členov pedagogického zboru spĺňa kvalifikačné predpoklady a aprobáciu pre dané predmety. Pedagogický zbor sa skladá z 20 pedagogických zamestnancov a 4 asistentov učiteľa. Všetci majú pedagogické vzdelanie. Asistenti učiteľa sú tiež kvalifikovaní. Pedagogický kolektív tvoria mladí, aktívni, ambiciózni učitelia, ktorí sú schopní prispôsobiť sa požiadavkám modernej doby. Preferujú celoživotné vzdelávanie, vzdelávajú sa, absolvujú rozličné školenia, semináre. Okrem kvalitnej výchovy a vzdelávania ponúkajú žiakom rozličné kultúrne a športové aktivity.
Spoluprácu a komunikáciu s rodičmi považujeme za prioritnú úlohu. Rodičom sú dvere našej školy otvorené počas celého školského roka. Osobne si môžu dohodnúť konzultáciu s učiteľmi mimo rodičovských združení, ktoré sa uskutočňujú 3 krát do roka. Rodičia sa tiež vyjadrujú k aktuálnym problémom vzdelávania a výchovy detí. Najdôležitejším prvkom tohto cieľa je, aby si rodičia uvedomili, že práve v súčasnej dobe sa i oni môžu významnou mierou podieľať na premenách školstva. Na základe zákona č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve na našej škole spôsobuje Rada školy pri ZŠ a MŠ. RŠ má 11 členov, schádza sa podľa potreby, najmenej však štyrikrát ročne. Rada pracuje aktívne, využíva k prospechu práce školy zákonom dané kompetencie. Veľmi dôležitá je spolupráca školy s Pedagogicko-psychologickou poradňou v Dunajskej Strede. Ide predovšetkým o to, aby boli včas diagnostikované poruchy učenia sa a aby starostlivosť o integrovaných žiakoch bola čo najkvalitnejšia. Škola ďalej pravidelne spolupracuje s Centrom voľného času v Dunajskej Strede. Spolupráca školy s miestnou samosprávou ako aj s obecnými úradmi Vieska, Veľké Blahovo, Michal na Ostrove je dobrá. Škola úzko spolupracuje so športovým zväzom obce, ako aj dobrovoľnou požiarnou organizáciou, poľovníckym zväzom, zväzom červeného kríža a so zväzom dôchodcov. Pripravujeme pre nich rôzne kultúrne programy. V neposlednom rade treba zdôrazniť dobrú spoluprácu s cirkvami. Už sa stala tradíciou, že školský rok začíname ekumenickou bohoslužbou v kostole rímskokatolíckej cirkvi a končíme tiež bohoslužbou v kostole reformovanej cirkvi.
Od roku 1960 sne budovali takú školu, ktorej poslaním je patriť k takej spoločnosti, kde veríme v ľudské hodnoty, krásu života a v dobro. Hlavnou prioritou školy je výchova vzdelaného človeka, ktorý je všestranný, pružný, váži si a ďalej zveľaďuje kultúrne dedičstvo svojich predkov.
Ciele do budúcnosti
Súčasná atmosféra, dianie na škole má motivujúci, prosperujúci charakter. Naša základná škola je silne orientovaná na žiaka, na jeho pozitívnu motiváciu, samostatnosť, tvorivosť, prežívanie. Cieľom našej školy je výchova humánneho človeka, ktorý je vzdelaný, otvorený, tolerantný. V edukácii preferujeme uvoľnenú, tvorivú atmosféru. Uvedomujeme si a rešpektujeme, že deti sú rozdielne, majú rozličné názory, postoje, potreby, skúsenosti, možnosti. Na základe tejto skutočnosti by sme chceli našich žiakov pripraviť na praktický život, kde tvorivosť a logické myslenie je oveľa dôležitejšie, ako veľké množstvo neužitočných znalostí. Modernizácia vzdelávania patrí medzi naše súčasné aktuálne priority. Aby bolo vyučovanie záživné, efektívne, preferujeme moderné formy práce prostredníctvom počítačov, interaktívnych tabúľ, dataprojektorov. Snažíme sa obmieňať klasické vyučovanie na vzdelávanie dynamického charakteru v tzv. určitých blokoch v rámci vybraných tém. Úspešnosť a pripravenosť našich žiakov potvrdzujú dosiahnuté výsledky v rozličných súťažiach, projektoch v rámci školy, okresu a aj na krajskej úrovni. V našom zariadení sa vzdelávajú aj žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Tieto deti nemusia cestovať do Dunajskej Stredy a v rámci integrácií spolupracujeme s mnohými odborníkmi. Čo sa týka budovy školy, je obrovské pozitívum, že sa nachádza v tichom prostredí. Školský dvor je pestovaný, adekvátne vybudovaný, ktorý umožňuje bezpečný a voľný pohyb pre detí pri jednotlivých hrách a činnostiach. Sme tím učiteľov s jasným smerovaním a cieľmi. Máme čo ponúkať našim deťom, obstojíme v konkurencií iných škôl. Tieto slová nie sú len plané reči. Za týmto tvrdením je obrovská práca, húževnatosť, flexibilnosť, tvorivosť vedenia školy a pedagógov. Učitelia sú zapojení do programu celoživotného vzdelávania, napr. jazykové kurzy, počítačové kurzy, manažérske zručnosti, prvá a druhá atestácia. Na našej škole funguje koordinátor pre environmentálnu výchovu, pre protidrogovú výchovu či dopravnú výchovu. Spolupráca a partnerstvo s rodinou je pre nás dôležitou úlohou. Hľadáme tie najefektívnejšie formy, spôsoby spolupráce. Komunikácia s rodičmi nám dáva príležitosť dozvedieť sa, aké sú ich očakávania od školy, od svojich detí. Na schôdzkach rodičov pravidelne podávame informácie o výsledkoch v učení, v správaní, o programoch tried a školy. Dieťa trávi veľa času v škole. Je veľmi dôležité, ako sa tam cíti, aké podnety ho inšpirujú. Robíme rôzne prieskumy na zistenie aktuálnej klímy, pohody v jednotlivých triedach. Zistené výsledky analyzujeme, vyhodnocujeme. Naším cieľom je, aby žiaci vo výchovno-vzdelávacom procese nemali strach, trému, nenudili sa, neboli šikanovaní. Snažíme sa nielen vzdelávať, vychovávať, ale ponúkať našim žiakom aj voľnočasové aktivity zamerané na rozvoj určitých schopností, zručností. Naša škola má silné sociálne cítenie. Aj v tomto smere úzko spolupracujeme s rodinami, nadáciami. Sme si istí, že cieľavedomé budovanie prítomnosti smeruje k pevnej budúcnosti a toto presvedčenie nás posúva ďalej, motivuje k ďalším inováciám, aktivitám.
Ünnepélyes tanévnyitó
Véget ért a nyár, itt az ősz, s vele együtt egy új tanév kezdete. 2017. szeptember 4-én meleg szívvel és vidáman köszöntöttük egymást az ünnepélyes tanévnyitón ökumenikus istentisztelet keretén belül a katolikus templomban. Nagy örömünkre tíz hónapig megint gyermekzsivajtól lesz hangos a Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda.
Erdély szépségei diákszemmel
Tóth Zsófia, iskolánk nyolcadik osztályos tanulója, sikeresen szerepelt a Hevesy György Kémia Verseny országos megmérettetésén (2. hely),ezért jutalomként részt vehetett a parajdi tehetségtáborban. Ez volt az első Kárpát-medencei Tehetségtábor a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karának szervezésében 2017. július 17.- 23. között. A tábor célja a tehetséggondozás volt, valamint az anyaország és az elcsatolt területeken élő magyar fiatalok összetartozás-érzésének elmélyítése, erősítése. Fontos volt ugyanakkor a Kárpát-medence magyarok által lakott településeinek történelmi, szellemi, kulturális értékeinek és örökségének megismerése. 2017-ben a résztvevők Parajd és környékének (Sóvidék, Gyergyói-medence, Udvarhelyszék, stb.,) látnivalóival, épített és természeti örökségével ismerkedhettek meg. Az alábbi cikkben Zsófi élménybeszámolóját olvashatjuk.
Nyári tábor a Móriczban 2017
Iskolánk az egész évi aktív tanítás és tanulás után a szellemi fáradtságot levezetendő nyári táborban fogadta szórakozni vágyó diákjait július első hetében. Minden egyes napnak megvolt a külön programja. Tanulóink a kézműves foglalkozásokon kipróbálhatták kézügyességüket, így kreatív alkotóműhellyé vált iskolánk. Több napon át a Diócska néptáncműhelyünk összpontosítása zajlott. A sakk iránt érdeklődőket Marosi Csaba, kecskeméti nagymester vezette be a sportág rejtelmeibe. A garabonciásképzőben tanulóink Patassy Sándor vezetésével megismerkedhettek a magyarság őseivel, jelképeivel, mondáival, a tisztelettudó viselkedéssel, ízelítőt kaptak a rovásírásból is. A táborozás kimaradhatatlan része volt a szalonnasütés, miközben gyermekeink bepillanthattak az ősi magyar hitvilág, a sámánkodás rituáléiba is. Végezetül a tánccsoportunk, a színjátszócsoportunk a falunapon szórakoztatta színvonalas előadásaival a közönséget. Tanulóink pozitív visszajelzésein felbuzdulva elhatároztuk, hogy hasonló szórakoztató és egyben nevelő jellegű foglalkozásokat a szünidő idején a jövőben is szervezünk, hiszen e pár nap nem csak kikapcsolódást, hanem szellemi és fizikai feltöltődést is jelentett diákjainknak.
Iskolai étkezés a 2017/18-as tanévben
Kedves Szülők!
Ezúton szeretnénk Önöket tájékoztatni, hogy a 2017/2018-as tanévre az iskolai étkeztetésre való beiratkozáshoz a jelentkezési lap (Prihláška) és az iskolai étkezéssel kapcsolatos fontos információk megtekinthetők, ill. itt letölthetők az iskola honlapjáról.
Minden óvodás,aki 2017.szeptember 4-től, illetve minden tanuló számára, aki 2017.szeptember 5-től igényli az iskolai étkezést, ki kell tölteni a jelentkezési lapot a 2017/2018-as tanévre és legkésőbb szeptember 5-ig le kell adni az iskola konyháján. Ezen jelentkezési lapok összesítése alapján állítjuk össze az étkezők névsorát a következő tanévre.
A beiratkozást az iskolai étkezésre 2017. augusztus 21-től lehet személyesen intézni az iskola étkezdéjében.
Szerződés letöltése:
Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Fő utca 193, 930 02 Diósförgepatony
Az iskolai étkeztetéssel kapcsolatos fontos információk 2017 szeptember 4-től a 11/2013-as általános érvényű községi rendelet értelmében.
Az étkezés napi díja :
- az alsó tagozaton (1-4.évf.) a napi étkezési költség 0,95 EUR
- a felső tagozaton (5-9.évf.) a napi étkezési költség 1,01 EUR
- rezsiköltség egy gyermekre 0,05 EUR ebédenként
- rezsiköltség felnőttek részére 0,05 EUR ebédenként
Banki átutalások esetében
- banki átutalásoknál a számlaszám (iskolai étkezde): SK29 0200 0000 0000 1123 2122
- fel kell tüntetni a tanuló nevét, osztályt vagy óvoda
- utalni az azt megelőző hónap 20-ig szükséges
Havi étkezési költség banki átutalással:
szeptember
1-4. évf.
18 x 1,00 = 18,00 EUR
5-9. évf.
18 x 1,06 = 19,08 EUR
óvoda
19 x 1,17 = 22,23 EUR
október
1-4. évf.
20 x 1,00 = 20,00 EUR
5-9. évf.
20 x 1,06 = 21,20 EUR
óvoda
22 x 1,17 = 25,74 EUR
november
1-4. évf.
20 x 1,00 = 20,00 EUR
5-9. évf.
20 x 1,06 = 21,20 EUR
óvoda
20 x 1,17 = 23,40 EUR
december
1-4. évf.
16 x 1,00 = 16,00 EUR
5-9. évf.
16 x 1,06 = 16,96 EUR
óvoda
16 x 1,17 = 18,72 EUR
január
1-4. évf.
18 x 1,00 = 18,00 EUR
5-9. évf.
18 x 1,06 = 19,08 EUR
óvoda
18 x 1,17 = 21,06 EUR
február
1-4. évf.
19 x 1,00 = 19,00 EUR
5-9.évf.
19 x 1,06 = 20,14 EUR
óvoda
20 x 1,17 = 23,40 EUR
március
1-4. évf.
15 x 1,00 = 15,00 EUR
5-9. évf.
15 x 1,06 = 15,90 EUR
óvoda
21 x 1,17 = 24,57 EUR
április
1-4. évf.
19 x 1,00 = 19,00 EUR
5-9. évf.
óvoda
19 x 1,06 = 20,14 EUR
19 x 1,17 = 22,23 EUR
május
1-4. évf.
21 x 1,00 = 21,00 EUR
5-9.évf.
21 x 1,06 = 22,26 EUR
óvoda
21 x 1,17 = 24,57 EUR
június
1-4. évf.
20 x 1,00 = 20,00 EUR
5-9. évf.
21 x 1,06 = 22,26 EUR
óvoda
21 x 1,17 = 24,57 EUR
Az ebédről való lejelentkezést naponta reggel 7.00 óráig fogadjuk el telfonon vagy SMS formában! Az SMS megérkezését OK válasszal visszaigazoljuk! Telefonszám az iskolai étkezdére: 0902 100 185
mail: sj.bernath@centrum.sk
2017. augusztus 21. Bernáth Zsanett – konyhavezetőnő
VÝZVA na predkladanie ponúk
Ünnepélyes tanévzáró
Az ünnepélyes tanévzárónk ökumenikus istentisztelettel kezdődött a helyi református templomban. Az ünnepi misét Tompa Veronika református lelkészasszony és Kováts Attila katolikus plébános úr celebrálta. A színes programokban, változatos rendezvényekben és színvonalas versenyekben gazdag tanévet Fekete Anikó igazgatónő zárta. Megköszönte a pedagógusok szabadidejüket feláldozó önzetlen tevékenységét is. A versenyeken eredményesen szereplő, a kiváló tanulmányi eredményeket elérő és a kiváló magaviseletű tanulóink igazgatói illetve osztályfőnöki dicséretben részesültek és értékes jutalomkönyveket kaptak.
Ballagás 2017
A ballagás a legcsodálatosabb esemény minden iskolában. Ilyenkor találkozik a múlt és a jelen: a végzősök és a pedagógusok visszagondolnak a közösen eltöltött évekre, és előre tekintenek a nagy feladatokra, a továbbtanulásra, a felnőtté válásra és az élet egyéb kihívásaira. 2017. június 29-én díszbe öltözött iskolánk, mi is végzős diákjainktól búcsúztunk. Megható pillanatok, virágözön, felcsendülő búcsúzó dallamok, büszke szülők, rokonok, ismerősök, gondosan előkészített ballagó osztály, ünnepélyes beszédek, nagyszerű kultúrműsor jellemezte ezt a különleges napot. Kívánjuk, hogy mindannyian találjátok meg az életben mindazt a szépet és jót, amiért küzdeni érdemes. Váljatok értelmes felnőttekké, hiszen tudjátok, a jövő most már a Ti kezetekben van, s Rátok vár, hogy szebbé, boldogabbá varázsoljátok.