• ISKOLAI, ÓVODAI ÉTKEZTETÉS

• Diósförgepatony Község ezúton felhívja a szülők figyelmét arra, hogy a SzK Törvénytárában közzé tették a 544/2010 a Munka-, Szociális- és Családügyi Minisztérium hatáskörébe tartozó támogatásokról szóló törvény módosítását 2022. július 1-től.

A községnek, mint az intézmények fenntartójának és ezen támogatás kérvényezőjének, 2022. 08.10-ig jelezni kell a Munka-, Szociális- és Családügyi Hivatalnak (ÚPSVaR) azon gyermekek névsorát, akikre a szülők kérik az ebédtámogatást a 2022/2023-as tanévre.

Amennyiben a szülő szeretné érvényesíteni gyermekének az ebédtámogatást, köteles a következő kitöltött nyomtatványokat leadni:

- igazolás arról, hogy a gyermek olyan háztartásban él, amely anyagi szükséghelyzetben van,

- igazolás arról, hogy a gyermek olyan háztartásban él, amelynek jövedelme nem haladja meg a létminimum összegét,

- nyomtatvány a család bevételének elbírálásához ( azon háztartások, amelyek bevétele nem haladja meg a létminimum összegét),

- becsületbeli nyilatkozat az adókedvezmény összegének nem érvényesítéséről a 15 évet még be nem töltött eltartott gyermekre, aki az adózóval egy háztartásban él.

A kitöltött és aláírt nyomtatványokat kérjük személyesen leadni a községházán (az ügyfélfogadási órákban).

Határidő: legkésőbb 2022. augusztus 5-ig

KÖSZÖNJÜK.